Poznaj nieokiełznane oblicze mobilnych stacji roboczych z ThinkPad P14s

      Możliwość komentowania Poznaj nieokiełznane oblicze mobilnych stacji roboczych z ThinkPad P14s została wyłączona

Lenovo to producent kojarzony przede wszystkim z połączenia solidności i wysokiej wydajności. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak szybkie i niezawodne mogą być współczesne komputery mobilne. Stacja robocza ThinkPad P14s to sztandarowy przykład mobilnego urządzenia, które jest gotowe przełamywać swoje własne granice.

Co Lenovo ThinkPad P14s kryje wewnątrz?

Lenovo to producent kojarzony przede wszystkim z połączenia solidności i wysokiej wydajnościLenovo ThinkPad P14s (http://www.laptopiarnia.org/lenovo-thinkpad-p14s-matryca-4k-intel-i7-10810u-i-32-gb-ram/) to przede wszystkim aktualne podzespoły. W jego wnętrzu nie znajdziemy niczego, co w ciągu najbliższych lat skazywałoby nas na kolejne wydatki i potrzebę wymiany poszczególnych komponentów. To idealna propozycja dla zaawansowanych użytkowników biznesowych, którzy na co dzień pracują z programami producentów certyfikowanych przez niezależnych dostawców oprogramowania (ISV). Zatem w środku odnajdziemy m. in:

  • procesor: Intel Core i7 10. generacji (Comet Lake) o częstotliwości taktowania rdzenia 1,80
  • Hz (maks. 4,90 GHz), 8 MB Cache w 14 nm procesie litograficznym,
  • pamięć operacyjna: od 16 do 32 GB DDR4 2666 MHz,
  • dysk twardy: SSD NVMe o pojemności 512 GB,
  • karta graficzna: dedykowana NVIDIA Quadro P520 z 2 GB VRAM.

ThinkPad P14s od strony praktycznej

Poza podzespołami, istotna jest sfera praktyczna. W biznesie interesuje nas przede wszystkim użyteczność i praktyczność danego rozwiązania. ThinkPad P14s trafi w gusta osób, które poszukują lekkiego, smukłego i certyfikowanego sprzętu. W standardzie otrzymujemy system Windows 10 Pro, komputer ważący 1,46 kg oraz obudowę o grubości zaledwie 18 mm.

W trakcie pracy korzystać będziemy z 14-calowego wyświetlacza o rozdzielczości 1920×1080 px z matrycą matową w technologii TN. Za połączenie z urządzeniami peryferyjnymi odpowiadać będą 4 porty USB, 1 port HDMI i złącze stacji dokującej. Przyda się kamerka na podczerwień (HD) oraz Wi-Fi w standardzie 6 ax/ac/a/b/g/n.

Tło zdjęcie utworzone przez ijeab - pl.freepik.com
awatar autora
Arkadiusz Kalinowski Konsultant
Nazywam się Arkadiusz Kalinowski i w E-alltech pełnię rolę autora większości wpisów na blogu. Zaczynałem jako pasjonat komputerów, który w dzieciństwie z uporem maniaka rozkładał na części każdą konsolę do gier, a później próbował złożyć ją z powrotem – z różnym skutkiem, przyznaję. Dziś uwielbiam dzielić się wiedzą o tym, co w elektronice piszczy i jaki sprzęt sprawdzi się w danej sytuacji.